יוגה

פגשתי את עולם היוגה בשנת 1991. ב-1997 סיימתי קורס מורים אצל אורית סן גופטה במכון וינגייט. מאז אני לומדת, מלמדת ובעיקר מתאמנת.

אני מלמדת בדרך הויג'ננה יוגה.

שעורים פרטיים מתקיימים בביתי בתל אביב, או בבית התלמידים.
בנוסף, ניתן לקיים קבוצות קטנות של שניים שלושה חברים או בני משפחה ללימוד ביחד.

מבנה האימון בנוי על שלושה מרכיבים עיקריים:
ישיבה, נשימה, תנוחה. 

ישיבה:
ישיבה שקטה שהיא התבוננות, הקשבה, הרפיה והכלה. הישיבה היא הפסקה של העשייה היומיומית- פעולה, דיבור, מחשבה. הישיבה מאפשרת לעבור מתודעה יומיומית לתודעה שקטה ורחבה. השינוי במצב התודעה מאפשר ראייה חדשה של אותה מציאות נתונה.

נשימה:
היא חוט מקשר בין התודעה והגוף. מודעות לנשימה 'כפי שהיא' פותחת כל עבודה עם הנשימה. יושבים ומתבוננים בזרימה הטבעית של האויר אל הגוף וממנו החוצה. כך נהיה ריכוז, וההקשבה מתחדדת. אז בעדינות מובילים את האויר לאיזורים שונים בגוף, או אל מיקצבים שונים, או אל הפסקות של השאיפה והנשיפה. בדרך זו מעברי הנשימה מתנקים, הנשימה מתרחבת ומעמיקה. חמצן ואנרגיה זורמים בלא הפרעה בכל הגוף כולו, והתודעה נהיית ממוקדת ושקטה. היוגים הקדומים חקרו את הנשימה דרך התנסות וחוויה אישית. טכניקות הנשימה שנחשפו על ידם עמוקות ורבות השפעה. תרגול בהן נבנה בהדרגתיות ולאורך זמן.

תנוחות היוגה:
האימון בתנוחות נעשה מתוך מודעות מתמשכת למחשבות, לרגשות, לגוף ולמרחב סביבו. התודעה נשארת שקטה, מכילה ומתמסרת. הנשימה זורמת בנינוחות. הגוף מתכוונן לאט למיקום מדויק של השלד בתנוחה, ולמסירה טובה של המשקל אל הקרקע. התודעה מתבוננת בפרטים ויודעת את השלם. השרירים, העור והאיברים הפנימיים מתואמים עם השלד, והאיזון שמתהווה מאפשר התארכות והתרחבות, זרימה של אנרגיה וחיוניות בכל תאי הגוף.