למי מיועדת השיטה

אנשים רבים מגיעים לשיטת אלכסנדר מתוך כאב או בריאות לקויה אותם לא הצליחו לפתור בדרכים אחרות. מכיון שהשיטה אינה מטפלת בסימפטומים אלא ביעילותו של המנגנון השלם, בעיות שונות מוצאות פתרון כתוצר לוואי של הלימוד.

במשך למעלה ממאה שנות קיומה, שיטת אלכסנדר הוכחה כיעילה ביותר בבעיות כמו כאבי גב, פריצות דיסק, כאבי מפרקים ומתח שרירי גבוה. כמו כן עשויה לעזור למיגרנות, קשיי נשימה, קואורדינציה לקויה, קושי בריכוז. בעולם נוהגים לשלב את שיטת אלכסנדר כחלק מתכנית הלימוד בבתי ספר למוסיקה, מחול, משחק, וכתמיכה לספורטאים. בארץ השיטה מוצעת במגוון של מוסדות חינוך, בריאות ושיקום. אנשי מחשבים רבים נעזרים בשיטה כדי להתמודד עם הישיבה הממושכת מול המחשב. שיטת אלכסנדר היא דרך לכל אדם למימוש הפוטנציאל האישי, לגילוי השקט הפנימי, להתפתחות ולגדילה.

מתוך דבריו של הפילוסוף ג'והן דיואי, בהקדמה לספרו של אלכסנדר:

"בעזרת המדע המודרני למדנו לשלוט בצורה מופלאה בדברים מסוימים, ולהשתמש בהם ככלים להשגת תוצאות בדברים אחרים. אך הישג זה לא הביא את האנושות אלא לידי בלבול, חוסר שביעות רצון ומחלוקת. שכן האדם עצמו, או המערך הפסיכופיזי שלו- שהוא הכלי הבסיסי המאפשר שימוש נכון בכל הכלים המשרתים אותו- אפילו לא נחקר. האם לא מתקבל על הדעת שכישלון זה מסביר כיצד, בעוד הכוחות הפיזיים נמצאים בשליטתנו, אנו עצמנו נתונים במידה כה רבה בשליטתם, עד כי איננו מסוגלים לכוון את ההיסטוריה של האדם ואת גורלו?"

"בבוא היום- אם וכאשר יהיו רבים מבני הדור החדש בעלי קואורדינציה טובה- נהיה סמוכים ובטוחים שאנשים ונשים, מצוידים באיזון פסיכו פיזי נאות, יעמדו איתן על רגליהם ויצליחו להתמודד עם חוסר הוודאות ועם פגעי הגורל סביבם בנכונות, בבטחון ובשמחה, ללא פחד, בלבול ואי נחת."