יוגה ושיטת אלכסנדר

היוגה, בת אלפי שנים, עוסקת גם היא באדם כיחידה שלמה. על פי רוב האדם רחוק מלהכיר ולממש  את עצמו. מסורת היוגה באה להפחית את מידת הסבל של האדם בעולם דרך אימון הגוף ואימון התודעה, לקרב את האדם לטבעו האמיתי ולהפנות את משאביו להעצמה.

"זוהי טכניקה המביאה בעת ביצועה להתעצמות הכוחות הפיזיים והנפשיים, ובעיקר למפגש בלתי אמצעי עם מצבי הכרה גבוהים ועם הבזקי תובנה הבאים אלינו בדרך כלל רק ברגעי חסד."

"יוגה" אורית סן גופטה

יש שימצאו סתירה בין היוגה ושיטת אלכסנדר. עם השנים אני חווה ומגלה דווקא את נקודות המפגש בינהן, כשלכל אחת המקום, הזמן והדרך הייחודית שלה, ובלי כוונה לערבב בינהן. אחד המפגשים מצוי במושג ה'עצירה'. בשיטת אלכסנדר אנחנו עוצרים כדי למנוע תנועה הרגלית, ומאפשרים מרחב להיווצרות תנועה חופשית וטבעית יותר.

מתוך ה"יוגה סוטרה" של פטנג'ל:
Yoga Citta Vrtti Nirodha. יוגה היא הגבלת (או עצירת, הכחדת) תנודות התודעה.

We tend to believe that if we are not thinking all the time filling ourselves with the urgencies and emotions connected to the level of ego- we will cease to exist. This thinking is the doing of the mind, when we stop doing, we reach a place of mental depth and clarity which has always been there, as the deep and quiet waters of the lake are always there, underneath the surface waves

Dancing The Body Of Light
by Dona Holleman& Orit Sen- Gupta